Depo Tamiri

Modüler Su Depoları, sakladığı ve dağıtımını yaptığı suyun aşındırma etkisi, suda bulunan bakteriler veya dış etkenlere bağlı çeşitli nedenlerle zamanla aşınır, su kaçakları oluşturabilir yada kullanılamaz hale gelebilir. Özellikle sızdırmazlığı sağlayan ve depo panelleri arasına sıkıştırılan EPDM contalar korozyonla birlikte çürüme yaparak sızdırmazlık özelliğini kaybedebilir.

Modüler sistem su depolarının en önemli özelliği ise rahatlıkla bölgesel tamirlerin yapılabilmesidir. Örneğin herhangi bir panelin delinmesi, paslanması veya herhangi bir şekilde zarar görmesi durumunda sadece o panel sökülerek yerine yenisi takılabilir.

Modüler su depolarının panel ölçüleri standart olduğundan hiçbir şekilde yedek parça sorunu yaşanmaz. Tüketicinin isteğine göre veya deponun kapalı alan dışında olması durumunda sac, paslanmaz, galvaniz su depolarına izolasyon işlemi uygulanır ancak su deposu tamiri ve izolasyonu birbirinden farklı işlemlerdir.


Su deposu tamirine örnek vermek gerekirse modüler bir paslanmaz deponun küp aralarındaki suyu tutan ve sızmasını engelleyen kauçuk contalar eskiyebilir veya deponun sık aralıklarla boşaltılıp tekrar doldurulması nedeni ile civatalar gevşer ve paneller arasında açılmalar olabilir.  Böyle bir durumda modüler su deponuz şiddetli bir şekilde su kaçağı yapar. Bu durumda depo montajınızı yapan veya depoyu satın aldığınız firmadan teknik destek talep etmeniz gerekir. Firma gerekli görürse malzeme değişikliği yaparak (panel değişimi, conta değişimi vb.) gerekli tamiratı yapacak seviyede olmalıdır.

Piyasada modüler su deposu satışı yapan onlarca firma olmasına rağmen depo montajı, tamir ve bakımı, depo temizliği gibi depoyla ilgili diğer alanlarda da faaliyet gösteren firma sayısı parmakla gösterilecek kadar azdır. 

Pınar Modüler Su Depoları olarak bizler su deponuzu montajından, temizlik,tamir ve bakımına kadar her alanda takip ve kontrol etmekteyiz. Ayrıca deponuzu hangi firmadan almış olursanız olun, montajını, bakımını, gerektiğinde tamirini, belirli aralıklarla temizliğini  yaptırmak için firmamızı tercih edebilirsiniz. Deponuzun montajını yaptıktan sonra da deponuzla ilgili her türlü aksaklık veya taleplerinizde siz müşterilerimizin yanındayız. Kısacası bizimle karşılaştığınız anda montajından  temizliğine kadar deponuz bize emanet.

Su Deposu İzalasyonu

 

Su deposu izalasyonu ile su deposu tamirinin farklı konular olduğunu söylemiştik. İzalasyon özellikle açık alanda bulunan veya kapalı alanda dahi olsa dış etkilere maruz kalan su depoları için uygulanan bir yöntemdir. İzolasyon işleminde herhangi bir malzeme değişimi olmaz, mevcut depo üzerine uygulanır. Su deposunun köpük, izocam vb. izalasyon malzemeleri kullanılarak, çeşitli yöntemlerle kapatılması ve dış etkenlerden korunmasıdır. 
Su deposu izolasyonu ve temizliği talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.